Select Page

طالبان خواستار افزایش کمک به عودت کنندگان افغان شد

با نزدیک شدن به فصل زمستان، خلیل الرحمن حقانی، وزیر مهاجرین و عودت کنندگان طالبان، خواستار افزایش کمک های سازمان های بین المللی به عودت کنندگان افغان شده است.

حقانی این درخواست را روز سه شنبه در دیدار با امی پوپ، رئیس سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) در کابل مطرح کرد.

حقانی گفت: «ما برای کمک به عودت کنندگان افغان که با چالش های شدید روبرو هستند، به کمک سازمان های بین المللی کمک نیاز داریم. ماه های زمستان به ویژه برای عودت کنندگان سخت است و ما به کمک شما نیاز داریم تا اطمینان حاصل کنیم که آنها مایحتاج اولیه را برای زنده ماندن دارند.”

حقانی همچنین از سازمان‌های امدادی خواست تا از جوامع عودت‌کننده بازدید کنند تا از نزدیک از چالش‌هایی که با آن مواجه هستند، ببینند.

او گفت: «ما باید بیایید و خودتان وضعیت را ببینید. “شما باید ببینید که یافتن شغل، دسترسی به آموزش و مراقبت های بهداشتی و یافتن مسکن امن و مقرون به صرفه برای بازگشت کنندگان چقدر دشوار است.”

پوپ به نوبه خود گفت که سازمان های کمک رسان در تلاش هستند تا به عودت کنندگان افغان کمک کنند.

او گفت: «ما متعهد به کمک به افغان‌هایی هستیم که بر اثر جنگ آواره شده‌اند. “ما در حال کار برای ارائه کمک در زمینه های آموزش، صحت و سرپناه هستیم. طالبان در ماه اوت 2021 کنترل افغانستان را به دست گرفتند که منجر به مهاجرت گسترده افغان ها شد. بر اساس گزارش سازمان ملل، بیش از 700000 افغان به کشور بازگشته اند. از زمان تسلط طالبان

بازگشت افغان ها یک چالش بزرگ برای دولت طالبان است. این کشور با یک بحران انسانی شدید روبرو است و طالبان برای ارائه خدمات اولیه به شهروندان خود با مشکل مواجه هستند.

جامعه بین المللی میلیاردها دالر کمک به افغانستان ارائه کرده است، اما برای کمک به این کشور برای بهبود وضعیت ده ها درگیری به افغانستان نیاز است

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین