Select Page

آماده گی های مذاکره اسرائیل با حماس

آماده گی های مذاکره اسرائیل با حماس

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، هیئتی از اسرائیل قرار است با نمایندگان حماس مذاکره کند. در عین حال، نخست‌وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، اعلام کرده است که از تصمیم خود برای حمله زمینی به شهر رفح در جنوب غزه نگذشته است.

کابینه‌های جنگی و سیاسی-امنیتی اسرائیل قرار است دوشنبه شب با یکدیگر دیدار کنند تا در مورد سفر این هیئت به قطر بحث و تبادل نظر کنند.

این هیئت قرار است روز سه‌شنبه اسرائیل را به مقصد قطر ترک کند. اما هنوز مشخص نیست که آیا این مذاکرات به نتیجه‌ای خواهد رسید یا خیر، زیرا اسرائیل و حماس هنوز در مورد محتوای توافق اختلاف دارند.

اسرائیل از حماس خواسته است که گروگان‌های باقی‌مانده‌ای که در جریان حملات غافلگیرانه به اسرائیل در ۷ اکتبر اسیر شده‌اند را بدون قید و شرط آزاد کند. حماس در عوض خواستار آتش‌بس است و از اسرائیل می‌خواهد که نیروهای خود را از غزه خارج کند.

نخست‌وزیر اسرائیل، نتانیاهو، در جلسه کابینه روز دوشنبه اعتراف کرد که فشارهای بین‌المللی بر اسرائیل در حال افزایش است. اما او افزود که اسرائیل نمی‌تواند و تسلیم فشارها نمی‌شود. وی اعلام کرد که عملیات زمینی نظامی در رفح آغاز خواهد شد، زیرا این اقدام ضروری برای تضمین امنیت اسرائیل است.

Author

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین