Select Page

هشدار پوتین به جهان

هشدار پوتین به جهان

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، اعلام کرد که نیروهای هسته‌ای این کشور “همیشه آماده به کار” هستند. او گفت: “روسیه هر تلاشی را برای جلوگیری از یک درگیری جهانی انجام می‌دهد، اما ما هیچ تهدیدی علیه خود را تحمل نمی‌کنیم.”

پوتین که روز پنجشنبه در میدان سرخ مسکو در برابر هزاران سرباز سخنرانی می‌کرد، غرب را متهم کرد که درگیری‌ها را در سراسر جهان شعله‌ور می‌کند. او تاکید کرد که روسیه دوران چالش‌برانگیز و تصمیم‌گیری را پشت سر می‌گذارد.

پوتین در سال گذشته با خروج از معاهده ممنوعیت آزمایش‌های هسته‌ای و توافق کاهش تسلیحات کلیدی با ایالات متحده، رویکردی تندتر اتخاذ کرد. او در ابتدای این هفته، به ارتش روسیه دستور داد تا رزمایش‌های هسته‌ای را با حضور نیروی دریایی و نیروهای مستقر در نزدیکی اوکراین برگزار کند. این اقدام پوتین نگرانی‌ها را برانگیخت که او ممکن است از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی در میدان نبرد استفاده کند.

پوتین قبلاً به غرب هشدار داده است که اگر حاکمیت کشورش تهدید شود، مسکو آماده استفاده از سلاح هسته‌ای است. به گزارش فدراسیون دانشمندان آمریکایی، پوتین حدود 5580 سرباز هسته‌ای را کنترل می‌کند.

در پایان سال گذشته، رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که نیروی هوایی روسیه به تازگی چهار بمب‌افکن فراصوت جدید با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای را دریافت کرده است. پوتین گفت که 95 درصد از نیروهای هسته‌ای راهبردی روسیه مدرن شده‌اند.

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین