Select Page

پاکستان جشن سال نو را برای ابراز همبستگی با فلسطینیان ممنوع کرد

انورالحق کاکار، نخست وزیر موقت پاکستان، در همبستگی با مردم فلسطین، برگزاری جشن های سال نو را در این کشور ممنوع اعلام کرد.

کاکار در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به ملت گفت که این تصمیم برای ابراز تاسف و همبستگی کشور با فلسطینی‌هایی است که از 7 اکتبر از حملات هوایی اسرائیل در نوار غزه رنج می‌برند.

کاکار گفت: تمام ملت پاکستان و جهان اسلام از کشتار مردم بیگناه فلسطین به ویژه کودکان و نسل کشی فلسطینیان غیرمسلح در غزه و کرانه باختری به شدت متأسف هستند.

وی از جامعه جهانی خواست برای توقف خشونت در غزه و حمایت از مردم فلسطین اقدام کند.

کاکار همچنین گفت که پاکستان صدای خود را در مجامع بین المللی برای توقف خونریزی در غزه و دفاع از فلسطینیان بلند کرده است.

ممنوعیت جشن های سال نو برای پاکستان، که یک کشور عمدتا مسلمان است، اقدامی نادر است. با این حال، این بازتاب حمایت عمومی قوی از آرمان فلسطین در پاکستان است.

این ممنوعیت در پاکستان با واکنش های متفاوتی روبرو شده است. برخی از مردم دولت را به دلیل موضع گیری در حمایت از فلسطینی ها ستایش کرده اند و برخی دیگر از این تصمیم انتقاد کرده و می گویند که این اقدام نقض آزادی مردم برای جشن گرفتن است.

انتظار می‌رود این ممنوعیت تاثیر قابل‌توجهی بر جشن‌های سال نو در پاکستان داشته باشد. بسیاری از مشاغل و سازمان ها قبلاً اعلام کرده اند که رویدادهای سال نو خود را لغو خواهند کرد.

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین