Select Page

استخدام حجاب بان ها در میدان های هوایی ایران به منظور کنترول لباس و حجاب مسافران

استخدام حجاب بان ها در میدان های هوایی ایران به منظور کنترول لباس و حجاب مسافران

رضا نخجوانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: حضور حجاب‌بان در فرودگاه‌های کشور تابع قوانین و مقررات است.

نخجوانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال مشخص در درباره حضور حجاب‌بان‌ها در میدان های هوایی ایران و نحوه انتخاب این افراد و آموزش‌های لازم به این حجاب‌بان‌ها برای رفتار با مسافران با توجه به همزمانی ایام نوروز با ایام ماه رمضان گفت: حضور حجاب‌بان در میدان های هوایی ایران تابع قوانین و مقررات این کشور است و این افراد از سوی اداره امر به معروف و نهی از منکر ایران انتخاب شده و و در تمام بخش‌های ارشاد و انتظامی رفتار آنها تابع مقررات تعیین شده‌است.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا مسافران بد حجاب و بی‌حجاب امکان سوار شدن به طیاره را ندارند، گفت که او در این باره مسئولیتی برای اظهار نظر ندارد و اضافه کرد که مقام مسئول قانونی آن باید در این باره اظهار نظر کند و مرجع قانونی آن باید به این سوال پاسخ دهد، اگر قانونی در این باره تصویب شود قطعا به اجرا می‌رسد.

او گفت که در حال حاضر در میدان های هوایی ایران چنین قانونی وجود ندارد اما خاطر نشان کرد که باید نظم و انضباط در تمام میدان های هوایی حاکم باشد.

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین