Select Page

اظهارات توهین آمیز وزیر اطلاعات پاکستان در مورد افغانستان

اظهارات توهین آمیز وزیر اطلاعات پاکستان در مورد افغانستان

جنرال مارک میلی، رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش آمریکا، قرار است در نشست استماعیه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان این کشور در مورد خروج دولت بایدن از افغانستان شهادت دهد.

این نشست امروز سه‌شنبه، ۲۹ حوت با اشتراک جنرال کنت مک‌کنزی، رئیس پیشین فرماندهی ارتش آمریکا برگزار خواهد شد. این نخستین شهادت میلی پس از کناره‌گیری از سمتش در پایان سال گذشته میلادی عنوان می‌شود.

نماینده‌گان امریکا از میلی می‌خواهند تا ارزیابی واضح‌تری را از خروج نظامی ایالات متحده از افغانستان ارایه کند. پیش‌تر، میلی و مک‌کنزی در مورد خروج امریکا از افغانستان اظهار پشیمانی کرده بودند.

این دو نظامی ارشد ایالات متحده دو سال پیش گفته بودند که به‌جای خروج کامل، حفظ یک نیروی کوچک در افغانستان را به دولت بایدن توصیه کرده‌اند.

رییس پیشین ستاد مشترک ارتش امریکا در سپتامبر گذشته خروج فاجعه‌بار از افغانستان را یک «شکست استراتژیک» برای کشورش عنوان کرده بود.

این جلسه در حالی برگزار می‌شود که مایکل مک‌کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا ماه گذشته انتونی بلینکن، وزیر امور خارجه این کشور را به دلیل تحقیر کنگره و پنهان کردن اسناد تهدید کرده بود.

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین