Select Page

گزارش نگران کننده سازمان جهانی صحت از افزایش آزار و اذیت آنلاین کودکان

گزارش نگران کننده سازمان جهانی صحت از افزایش آزار و اذیت آنلاین کودکان

یک مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی صحت اعلام کرد که حدود ۱۶ درصد از کودکان ۱۱ تا ۱۵ ساله در سال ۲۰۲۲ تجربه آزار و اذیت آنلاین را تجربه کرده‌اند.

هانس کلوگه، مدیر منطقه اروپا در سازمان جهانی بهداشت، این گزارش را به عنوان یک “زنگ خطری” در زمینه آزار و خشونت در اینترنت توصیف کرد.

بر اساس گزارش این اداره که در ۴۴ کشور از جمله اروپا، آسیای مرکزی و کانادا انجام شده است، حدود ۱۶ درصد از پسران و دختران گزارش داده‌اند که حداقل یکبار در ماه‌های گذشته آزار در اینترنت را تجربه کرده‌اند.

گزارش نشان می‌دهد که این نسبت به چهار سال قبل سه درصد افزایش یافته است و در حال حاضر می‌توان گفت که یکی از هر شش کودک قربانی آزار آنلاین در شده است.

از جمله کشورهایی که بیشترین سطح آزار و اذیت اینترنتی را برای کودکان دارند، بلغارستان، لیتوانی، مولداوی و لهستان است و کمترین سطح آزار در اسپانیا ثبت شده است.

آقای کلوگه همچنین اشاره کرده است که کودکان اکنون روزانه تا شش ساعت را در فضای آنلاین سپری می‌کنند که می‌تواند تأثیرات مخربی بر سلامتی آنها داشته باشد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که شبکه‌های اجتماعی، علیرغم اقداماتی که برای ایجاد مقررات موثرتر برای افراد زیرسن قانونی انجام می‌دهند، هنوز به کنترول آزار و اذیت آنلاین کودکان خاتمه نداده اند.

در تحقیقاتی که در آمریکا انجام شده است، نشان داده شده است که اینستاگرام به عنوان پرکاربردترین پلتفرم برای تبلیغ و فروش محتوایی که تجاوز جنسی به کودکان را نشان می‌دهد، شناخته شده است.

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین