Select Page

ادعای پاکستان مبنی بر وجود مرکز تروریزم در افغانستان

ادعای پاکستان مبنی بر وجود مرکز تروریزم در افغانستان

خواجه محمدآصف، وزیر دفاع پاکستان، افغانستان را به عنوان “منبع تروریسم” در آن کشور توصیف کرده و اظهار کرده است که با وجود تلاش‌های اسلام‌آباد، طالبان در این زمینه هیچ پیشرفتی نداشته‌اند.

وی با بیان این موضوع در صفحه ایکس اش اعلام کرده است که با توجه به افزایش “حوادث تروریستی”، لازم است تغییرات اساسی در وضعیت مرزها صورت گیرد.

وزیر دفاع افزوده است: “افغانستان به عنوان منبع تروریسم در پاکستان شناخته می‌شود و با اینکه ما [اسلام‌آباد] تلاش می‌کنیم وضعیت را بهبود بخشیم، طالبان هیچ گامی در این زمینه برنداشته‌اند، حتی در صورتی که آگاهند تروریستان از خاک خود علیه پاکستان حمله می‌کنند.”

وی بیان کرد که مرز افغانستان و پاکستان با دیگر مرزهای سنتی جهان تفاوت دارد و در حال حاضر، با عدم همکاری طالبان، اسلام‌آباد مجبور نیست تمامی قوانین و سنت‌های بین‌المللی را در این مرز رعایت کند.

چندی پیش نیز، وزیر دفاع پاکستان اعلام کرد که شبه‌نظامیان از خاک افغانستان برای انجام حملات در داخل این کشور استفاده می‌کنند، و افزود که برخی از تسهیل‌کنندگان این حملات شناسایی شده و اسلام‌آباد این مسئله را با طالبان مورد بحث و بررسی قرار داده است.

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین