Select Page

پیشنهاد دستیار سابق ترامپ برای همکاری واشنگتن با طالبان

پیشنهاد دستیار سابق ترامپ برای همکاری واشنگتن با طالبان

کریستوفر کوستا، دستیار پیشین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، در یک مقاله همکاری واشنگتن با طالبان را برای شکست داعش در افغانستان لازم اما ناخوشایند توصیف کرده است.

در این مقاله که به همراه کالین کلارک به گونه مشترک نوشته شده است، کوستا بیان کرده که طالبان به تنهایی نیاز به کمک دیگران برای مقابله با داعش و سایر گروه‌های تروریستی در افغانستان دارند.

او پیشنهاد داده است که واشنگتن و متحدانش باید از طریق قطر یا عربستان سعودی به طالبان امتیازاتی را در مبارزه با داعش اعطا کنند.

وی تأکید کرده که بعد از خروج نظامیان ایالات متحده از افغانستان، فعالیت‌های داعش و القاعده افزایش یافته و واشنگتن توان استخباراتی مناسبی برای کنترل این گروه‌ها را ندارد.

بر اساس گفته‌های کوستا، طالبان فشارهای زیادی را بر داعش در افغانستان اعمال کرده‌اند و این گروه اکنون به سمت افزایش حملات خود به کشورهای دیگر نیز پیش رفته است.

فرضیه حمایت امریکا از جبهه مقاومت نیز منحیث یک راه کار برای مبارزه با هسته داعش در افغانستان از سوی دستیار سابق ترامپ مطرح شده است.

این تحلیلات در حالی ارائه شده که مقام‌های امریکایی در هفته‌های اخیر نگرانی خود را از افزایش تهدیدات داعش در افغانستان ابراز کرده‌اند.

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین