Select Page

محکومیت حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق

محکومیت حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق

دبیرکل سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش، با اعلام رسمی محکومیت حمله اسرائیل به قنسولگری ایران در دمشق، از تمامی طرف‌ها خواسته است که از تشدید تنش در منطقه پرهیز کنند و به حداکثر خودداری عمل نمایند.

در پی حمله مذکور، که منجر به کشته و زخمی شدن چندین شهروند ایرانی و سوری شد، گوترش هشدار داده است که هرگونه تصمیم نادرست ممکن است عواقب ویرانگری برای غیرنظامیان داشته باشد و به تشدید درگیری‌ها در منطقه منجر شود.

وی همچنین از کشورها خواسته است که به‌طور کامل اصول و قوانین بین‌المللی مبنی بر مصون‌ماندن اماکن و پرسنل دیپلماتیک و قنسولی را رعایت نمایند.

اعلام این موضوعات در پس‌زمینه‌ی نگرانی‌های از تشدید تنش‌ها و افزایش درگیری‌ها در منطقه صورت گرفته است که به‌طور مستقیم باعث افزایش نگرانی‌ها در جهان بین‌الملل شده است.

به‌علاوه، تاکید وی بر این نکته است که اسرائیل هنوز به‌طور رسمی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است، اما برخی منابع اسرائیلی این حمله را به این کشور نسبت داده‌اند.

منتظریم که تصمیم‌گیران در شورای امنیت سازمان ملل متحد، این حمله را در نشست اضطراری امشب مورد بررسی قرار دهند و تدابیر لازم را اعلام نمایند.

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین