Select Page

دیدار معاون ریاست الوزرا طالبان با نماینده روسیه

دیدار معاون ریاست الوزرا طالبان با نماینده روسیه

مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی رییس‌الوزرای طالبان، در دیدار با نماینده ویژه رییس جمهور روسیه برای افغانستان، بیان کرده است که همکاری مشترک این گروه و مسکو می‌تواند به کنترل تهدیدها در منطقه کمک کند.

به نقل از خبرنامه‌ای که توسط ارگ طالبان منتشر شده، عبدالکبیر دراین دیدار بر تفویض عضویت رسمی طالبان در فارمت مسکو ابراز امیدواری نموده و ادعا کرده که نماینده ویژه روسیه خواستار سپردن کرسی افغانستان در سازمان ملل متحد به نماینده این گروه شده است.

علاوه بر این، اظهاراتی از سوی طالبان نشان می‌دهند که روابط مثبت روسیه با این گروه ادامه دارد و سرمایه‌گذاران روسی همچنان به سرمایه‌گذاری در افغانستان علاقه‌مند هستند.

پیش از این، نماینده ویژه روسیه با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه طالبان نیز دیدار کرده بود. متقی در آن دیدار بیان کرده بود که تعیین نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان ضروری نیست و روابط طالبان با روسیه مهم است.

در حالی که خبرگزاری بلومبرگ از افزایش نگرانی ها نسبت به عملکرد داعش پس از حمله‌های “هولناک” این گروه در روسیه و ایران گزارش داده بود اما، طالبان همچنان ادعا می‌کند که این گروه داعش را در افغانستان سرکوب کرده است و از خاک این کشور هیچ تهدیدی به کشورهای منطقه، به‌ویژه کشورهای همسایه، وجود ندارد.

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین