Select Page

اصرار ملا هیبت الله گروه طالبان به اعمال حدود شرعی و دعوای نماینده گی از الله در روی زمین؛

اصرار ملا هیبت الله گروه طالبان به اعمال حدود شرعی و دعوای نماینده گی از الله در روی زمین؛

ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان، با اصرار بر “اعمال حدود شرعی”، مجدداً اعلام کرده است که زنان را مورد سنگسار و شلاق قرار خواهند داد.

رسانه‌های طالبان به شمول رادیو و تلویزیون ملی تحت کنترول این گروه یک پیام منتسب به آخندزاده رهبر غایب طالبان را روز یک شنبه پنج حمل منتشر کرده‌اند.

آخندزاده در این پیام، به غرب اشاره کرده و بیان کرده است که آنها تفاوتی بین “حیوانات و زنان” نمی‌گذارند.

وی افزوده است: ما احکام الهی را اجرا می‌کنیم شما این را نقض حقوق زنان می‌دانید. ما فردا زنان را در ملاءعام مجازات می‌کنیم، آنان را سنگسار می‌کنیم.

آخندزاده اظهار کرده است: “همه این اعمال در تضاد با دموکراسی شماست، هر کدام از این اقدامات مقاومت شما را به دنبال خواهد داشت.” او بیان کرده است که به دلیل حضور “علما”، دموکراسی در افغانستان تأسیس نشد.

در قسمت دیگر از این پیام او خود را نماینده الله در روی زمین خوانده و میگوید که “انسانیت” را نجات میدهد.

احمد سعیدی کارشناس سیاسی میگوید که ملا هیبت الله، رهبر طالبان، در پیام‌های روز گذشته خود، تصویر اصلی طالبان را مانند آینه‌ای معرفی کرده و در بخش دیگر به حامیان و لابی گران طالب نیز پیام داد که خود را زحمت ندهید با همه تملق شما ما آدم های تعامل و تفاهم نیستیم آنچه که باور داریم عمل میکنیم، ۲۰ سال جنگیدیم ۲۰ دیگر هم می جنگیم!

این اظهارات همزمان با افزایش مجازات‌ها علیه شهروندان افغانستان در محکمه ‌های علنی به دلیل اتهامات گوناگون اعلام شده است.

لازم به ذکر است که طالبان، با وجود فشارهای داخلی و خارجی برای رعایت حقوق بشر و جلوگیری از مجازات‌های صحرایی، همچنان به محکمه های صحرایی دست می‌زنند.

Author

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین