Select Page

افشاگری های تازه رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان از نقش افراد طالبان در حملات اخیر

افشاگری های تازه رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان از نقش افراد طالبان در حملات اخیر

رحمت الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان، در حساب ایکس یا تویتر سابق خود درباره نقش افراد طالبان در رویداد حمله به جان شیعیان اظهاراتی داشت که موجب توجه عمومی شده است.

در این تویت، او به حاجی احمد شاه، همکار ارشد استخبارات گروه طالبان پرداخته و او را عامل ترور هموطنان هزاره و اهل تشیع قلمداد نموده است.

به گفته نبیل، حاجی احمد شاه همچنان به عنوان همکار نزدیک تاجمیر جواد، معاون ریاست استخبارات طالبان، فعالیت دارد. او ادامه می‌دهد: “اطلاعات موثق حاکی از آن است که حاجی احمد شاه در ایام عید فطر اخیر به بهانه دیدار با خانواده، به پاکستان سفر کرده و در آنجا ملاقات‌هایی با مقامات نظامی و استخباراتی و افراد و شخصیت‌های مختلف پاکستانی انجام داده است.”

نبیل بر اساس شواهد و مدارکی که در گذشته نیز ارائه داده بوده است، می‌افزاید: “حاجی احمد شاه رهبری یک حلقه ترور را بر عهده دارد و در پشت پرده بسیاری از حملات علیه هموطنان شیعه و هزاره قرار دارد.”

وی در پایان توییت خود تصاویری نیز نشر نموده است که قرابت حاجی احمد شاه را با جنرال حمید گل و مولانا سمیع الحق، به گفته وی دشمنان سرسخت مردم افغانستان در گذشته را به اثبات می‌رساند. او اضافه می‌کند: “حاجی احمد شاه روابط نزدیکی با نظامیان پاکستان و دیگر دشمنان افغانستان به خصوص حمید الحق دارد و مستقیماً از آنها دستور می‌گیرد.”

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین