Select Page

وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان میزبان کارگاه دو روزه شاعران و خوانندگان طرفدار طالبان است

وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان روز دوشنبه میزبان یک کارگاه دو روزه برای شاعران و خوانندگان طرفدار طالبان بود.

امیرخان متقی، وزیر امور خارجه این گروه، در این کارگاه سخنرانی کرد و از شرکت کنندگان خواست که «برای نظام و کشور تلاش کنند و روحیه مردم را بالا نگه دارند».

به گزارش تلویزیون دولتی، متقی این شاعران و خوانندگان را «سخنگوی نظام و مفسران سیاست طالبان» توصیف کرد.

ترانه های طالبان عمدتاً به زبان پشتو هستند و خوانندگان از نرم افزارهای رایانه ای مانند Auto-Tune برای تغییر صدای خود استفاده می کنند و بدون استفاده از موسیقی در ستایش طالبان و مضامین مذهبی مانند شهادت و مرگ همرزمان خود می خوانند.

این کارگاه به عنوان تلاشی از سوی طالبان برای استفاده از موسیقی و شعر برای ترویج ایدئولوژی خود و جلب حمایت در میان مردم افغانستان تلقی می شود.

طالبان از زمانی که کنترل این کشور را در آگوست 2021 به دست گرفت، در تلاش برای تحکیم قدرت خود در افغانستان بوده است. این گروه با چالش های متعددی از جمله شورش مداوم توسط گروه دولت اسلامی، بحران انسانی، و فقدان ارتباطات بین المللی روبرو بوده است. به رسمیت شناختن.

استفاده طالبان از موسیقی و شعر تاکتیک جدیدی در تلاش برای جلب نظر مردم افغانستان است. این گروه امیدوار است که با توسل به عشق مردم افغانستان به موسیقی و شعر بتواند حمایت و مشروعیت آنها را به دست آورد.

باید دید که آیا تلاش های طالبان موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر. با این حال، برگزاری کارگاه نشانه ای از تمایل گروه به استفاده از روش های جدید برای رسیدن به اهداف خود است.

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین