Select Page

اظهارات مقامات امریکایی پس از حملات داعش در قلمرو طالبان

اظهارات مقامات امریکایی پس از حملات داعش در قلمرو طالبان

نماینده امریکا برای افغانستان، تام وست، حملات که روز پنجشنبه کابل و قندهار را با بیان این که در این حملات، “غیرنظامیان بی‌گناه” کشته شده‌اند محکوم کرد.

صبح روز گذشته، یک حمله انتحاری در مقابل نماینده‌گی کابل بانک در قندهار، به جان باختن دست‌کم ۲۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۳۰ تن منجر شد.

از سوی دیگر کاردار سفارت امریکا برای افغانستان، کرن دکر، این حمله را محکوم کرده و با قربانیان این حادثه همدردی نموده و تأکید کرده است که افغان‌ها باید بتوانند ماه رمضان را مسالمت‌آمیز و بدون ترس سپری کنند.

در اطلاعیه‌ای جدید، گروه تروریستی داعش خراسان اعلام کرد که حمله انفجاری در مقابل شعبه کابل‌بانک در شهر قندهار از دستور و اقدام این گروه بوده است. بر اساس این اعلامیه که در خبرگزاری داعش، به نام “اعماق” منتشر شده، یک فرد انتحاری داعش حمله‌ای بر ملیشه‌های طالبان انجام داده و در این حمله، حداقل ۲۱ نفر کشته شده‌اند.

گروه طالبان که قبلاً خود آنها نیز صد ها حمله انتحاری را انجام داده اند اما مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی رئیس‌الوزرای طالبان هم این حمله را «شدیدا» محکوم کرد و آن را خلاف تمام اصول اسلامی و انسانی خواند.

Author

نشرات زنده تلویزیون جهانی زرین